Nowoczesna medycyna sportowa – Szczecin

Medycyna sportowa, która jest główną specjalnością ośrodka Orthosport w mieście Szczecin, to dynamicznie rozwijająca się dziedzina lekarska, bazująca na wiedzy i umiejętnościach wywodzących się z takich specjalizacji, jak chirurgia, ortopedia i choroby wewnętrzne. Głównym celem naszej placówki jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej. Nasza domena to fachowe leczenie urazów sportowych oraz udostępnianie pełnej gamy zabiegów
z zakresu rehabilitacji.

wspieramy-sportowcow-01

Pełna gama zabiegów z zakresu rehabilitacji sportowej

Pacjenci zgłaszający się do ośrodka medycyny sportowej Orthosport mogą liczyć na szerokie spektrum wysokospecjalistycznych zabiegów w ramach rehabilitacji sportowej. Dokładnie analizujemy biomechanikę narządów ruchu każdego pacjenta, wraz z uwzględnieniem specyfiki uprawianej aktywności fizycznej, starając się dobrać jak najlepszą, indywidualnie dobraną terapię, umożliwiającą szybki powrót do zdrowia. Dzięki temu rehabilitacja sportowa jest prowadzona w sposób bezpieczny i skuteczny.

Badania dla zdrowych i chorych sportowców

W naszym ośrodku medycyny sportowej w Szczecinie, poza leczeniem urazów doznanych na skutek aktywności fizycznej, wykonujemy również badania, którym regularnie muszą poddawać się zawodowi sportowcy. Na podstawie otrzymanych wyników można ocenić, czy w organizmie nie dochodzi do niepokojących zmian, które mogą mieć groźne konsekwencje dla zdrowia.