Rehabilitacja neurologiczna – ośrodek Orthosport w mieście Szczecin

Jedną ze specjalizacji ośrodka Orthosport w mieście Szczecin jest profesjonalna rehabilitacja neurologiczna. Zajmujemy się nie tylko przywracaniem sprawności ruchowej na poziomie układu szkieletowego, ale również na wyższym, neuronalnym etapie, co daje pacjentom możliwość znacznie szybszego powrotu do zdrowia.

Badanie usg Szczecin, badnie kolana. USG Szczecin

Na czym polega rehabilitacja neurologiczna?

Rehabilitacja neurologiczna, nazywana również neurorehabilitacją, jest dziedziną skierowaną przede wszystkim do pacjentów z dysfunkcjami układu nerwowego. Tego typu dolegliwości są najczęściej wynikiem udarów mózgu, urazów głowy lub też schorzeń neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Przy pomocy odpowiednio dobranej rehabilitacji neurologicznej można przywrócić pacjentowi wszystkie funkcje utracone na skutek choroby.

Usługi rehabilitacyjne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

W ośrodku Orthosport w Szczecinie proponujemy pacjentom szerokie spektrum usług z zakresu rehabilitacji neurologicznej, realizowanych przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się w gabinetach przeznaczonych do indywidualnych terapii, obejmując nie tylko rehabilitację narządów ruchu, ale także rehabilitację neuropsychologiczną, logopedyczną i terapię zajęciową.