Komórki macierzyste i ich zastosowanie w ortopedii

Medycyna regeneracyjna, wykorzystująca komórki macierzyste, to stosunkowo nowa i dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, której głównym celem jest leczenie i odtwarzanie uszkodzonych tkanek. W ośrodku Orthosport zlokalizowanym w mieście Szczecin, proponujemy pacjentom innowacyjne terapie z zastosowaniem komórek macierzystych, zgodne
z tendencjami wytyczonymi przez Międzynarodowe Towarzystwo Leczenia Chrząstki. (ICRS)

Badanie usg Szczecin, badnie kolana. USG Szczecin

W jaki sposób są pozyskiwane komórki macierzyste?

Komórki macierzyste występują u każdego człowieka, jednak wraz z biegiem czasu mamy ich coraz mniej. Metoda wykorzystująca tego typu struktury umożliwia leczenie wielu różnych schorzeń, gdyż komórki te pełnią w naszym organizmie rolę naprawczą oraz rekonstrukcyjną. Dzięki postępowi medycyny, mogą być one pobierane nie tylko z krwi pępowinowej noworodka, ale także z dorosłych tkanek.

Nowoczesne leczenie z zastosowaniem komórek macierzystych

Metoda pozyskiwania komórek macierzystych, która jest stosowana w naszym ośrodku w Szczecinie, okazała się być rewolucyjnym przełomem w terapiach komórkowych i medycynie regeneracyjnej. Przy jej pomocy można leczyć choroby zwyrodnieniowe stawów, urazy ścięgien i wiązadeł, a także wiele różnego rodzaju schorzeń, którymi zajmuje się chirurgia rekonstrukcyjna.