Diagnostyka USG – ośrodek Orthosport w Szczecinie

Jedną z głównych specjalizacji ośrodka Orthosport w mieście Szczecin jest kompleksowa diagnostyka USG. Badania USG stanowią niezwykle istotny element procesu diagnostyczno-terapeutycznego, pomagając w rozpoznaniu urazów ścięgien, mięśni oraz elementów stawowych. W naszej placówce wykonujemy prywatnie badania USG narządów ruchu, a także stawów biodrowych noworodków i niemowląt.

Diagnostyka obrazowa narządu ruchu pozwala przyjrzeć się nieprawidłowościom w budowie i funkcjonowaniu stawu kolanowego, udowego, więzadeł i ścięgien kolan, stawu biodrowego oraz skokowego wraz ze stopą i ścięgnem Achillesa. Po posmarowaniu skóry pacjenta specjalnym żelem lekarz przesuwa aparat po skórze w miejscu wybranego narządu. Jednocześnie na monitorze widoczny jest szczegółowy obraz. Chory otrzymuje pełen wydruk wraz z opisem i dołączonymi zdjęciami.
Jakie znaczenie ma USG w fizjoterapii i rehabilitacji?

Warto wskazać, że badanie ultrasonograficzne jest metodą szybką, dokładną, nieinwazyjną i bezbolesną. Można je wykonywać tak często, jak to jest konieczne. Nie jest używane szkodliwe promieniowanie. Placówka medyczna USG w Szczecinie poleca:

  • ocenę efektów leczenia operacyjnego,
  • sprawdzanie trafności postawionej diagnozy,
  • wykrywanie ewentualnych przeciwwskazań do fizjoterapii,
  • kontrolowanie postępów w przebiegu rehabilitacji,
  • badania profilaktyczne.

USG stosowane w naszym ośrodku pozwala na ocenę tkanek w spoczynku i podczas ruchu. Można zbadać, jak zachowują się struktury mięśniowe i szkieletowe oraz zlokalizować przyczynę bólu.

Jakie struktury można ocenić podczas badania ultrasonograficznego?

Specjalista z centrum USG w Szczecinie podczas badań może zobrazować między innymi:

  • mięśnie – ich aktywność oraz rodzaj i wielkość uszkodzeń,
  • ścięgna – patologie w budowie, stany zapalne, proces gojenia ran,
  • stawy – ruchomość, stabilność, procesy zwyrodnieniowe,
  • kości – złamania, zapalenia, zmiany rozwojowe,
  • nerwy – uszkodzenia pourazowe.
Badanie usg Szczecin, badnie kolana. USG Szczecin

Szeroki zakres badań ultrasonograficznych – cennik

Wszystkim pacjentom oferujemy szeroki zakres prywatnych badań USG, z których cennikiem można zapoznać się za pośrednictwem naszej strony internetowej. Cena każdego badania jest ustalana odgórnie, ale w indywidualnych przypadkach może nieznacznie różnić się od ceny widniejącej na naszej witrynie.

Zapoznaj się z cennikiem

Wysokiej jakości aparatura USG i doświadczeni lekarze

Diagnostykę USG w ośrodku Orthosport w Szczecinie, wykonujemy wyłącznie na wysokiej jakości aparaturze, która umożliwia wychwycenie nawet najmniejszych nieprawidłowości
w obrębie narządów ruchu. W placówce prywatnie przeprowadzamy również nieinwazyjne badania USG Dopplera, które pozwalają ocenić przepływ w naczyniach tętniczych i żylnych. Cennik diagnostyki USG Dopplera jest dostępny na stronie internetowej orthosport.pl.